Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/wwwerem/public_html/sistem/ayar.php on line 16
Joomla İletişime Google Map Ekleme-Erem İncelen | Bağzı Şeyler

Erem İncelen

Joomla İletişime Google Map Ekleme

İletişim formuna Google Map eklemek istiyorsanız ve bunu pluglarla yapmak istemiyorsanız ekte verdiğim dosyayı notepad ile açın. Google Maps'ten binanızı bulup üzerinde sağ tıklayarak "What's Here yada Burası Neresi" tıklayarak binanın üzerini yeşil ok ile işaretliyoruz. Sol üst köşede bulunan Link'e tıklayıp alt kısmında verilen embed kodunu kopyalayıp ekte verdiğim dosyanın içerisine "" tagları arasına yapıştırıyoruz. Embed Kodu içerisinde iki tane değişiklik yapmamız gerekiyor.


1. 14&output ve 14" style rakamlarını bulup haritanın uzaklığını değiştiriyoruz. Ben 18 yaptım.
2. View Larger Map yazısını Tam Ekran Göster olarak değiştiriyoruz.

Değiştirdiğimiz dosyayı FTP programı ile sunucumuzun siteadi.com/components/com_contact/views/contact/tmpl/default_form.php dosyasının üzerine yazdırıyoruz.

Ben her ihtimale karşı orjinal dosyasını silmek yada üzerine yazdırmak yerine mevcut dosyanın adını default_form111.php olarak değiştiriyorum sizde bu alışkanlığı kazanırsanız herhangi bir sorunda orjinal dosyayı tekrar kullanabilirsiniz.

Türkçe Karakter sorunu yaşamamak için notepad ile çalışmanızı tavsiye ediyorum.

Default_form.php dosyasını BURADAN İndireblirsiniz.